Privacy and Cookie Policy

„Egzotika“ konfidencialitātes noteikumi

Mēs apzināmies, ka jums ir svarīgi, lai mēs rīkotos uzmanīgi ar jūsu personas datiem. Tāpēc mēs novērtējam jūsu paļaušanos uz to, ka „Egzotika“ ar šo informāciju rīkojas apzinīgi. Gadījumos, kad personas dati (un lietotāja dati) tiek vākti ārpus līguma mērķa ietvariem, jums kā lietotājam īpaši jādod sava piekrišana datu izmantošanai šādā veidā. Šo piekrišanu var jebkurā laikā atsaukt, un atsaukums turpmāk paliek spēkā. Vienkārši atsūtiet mums e-pastu uz adresi [email protected].

Mūsu klientu personas datu vākšana un izmantošana

Informācija, kuru saņemam no jums, palīdz mums projektēt un nepārtraukti uzlabot jūsu iepirkšanās pieredzi kopā ar „Egzotika“. Šo informāciju mēs izmantojam pasūtījumu apstrādei, preču piegādei un pakalpojumu sniegšanai, kā arī norēķiniem (piem., visiem vajadzīgajiem čekiem sakarā ar pirkšanu uz kredīta).  Jūsu datus mēs izmantojam arī, lai sazinātos ar jums attiecībā uz pasūtījumiem, izstrādājumiem, pakalpojumiem un reklāmas piedāvājumiem (skat. zemāk "Sazināšanās pa e-pastu"), lai atjauninātu mūsu datu bāzes, saglabātu un uzturētu klientu kontus, kā arī, lai parādītu klientu ziņojumus un viedokļus par izmēģinājumiem, piemēram, vietnēs  http://www.egzotika.lt/ vai http://www.egzotika.lv, un varētu ieteikt jums iespējami interesējošas preces un pakalpojumus. Jūsu datus mēs izmantojam arī sava veikala un platformas pilnveidei, lai novērstu vai atklātu mūsu vietnes ļaunprātīgu izmantošanu, kā arī, lai dotu iespēju trešajām pusēm sniegt tehniskus, loģistikas vai citus pakalpojumus pēc mūsu norādījumiem.

Mēs vācam šādu informāciju:

 • Jūsu sniegtā informācija: Mēs vācam un saglabājam visus jūsu datus, ko ievadāt mūsu tīmekļa vietnē vai nododat mums jebkādā cita veidā. Varat izlemt nesniegt mums konkrētus datus, taču rezultātā jūs, iespējams, nevarēsiet izmantot daudzus mūsu piedāvājumus (pakalpojumus/ funkcijas).
 • Automātiskā informācija: Tiklīdz jūs sazināties ar mums, mēs saņemam un saglabājam noteiktus datus. Starp citu, mēs, tāpat kā daudzas citas tīmekļa vietnes, izmantojam tā sauktās sīkdatnes (cookies), un saņemam noteiktus datus, tiklīdz tīmekļa pārlūkprogramma atver „Egzotika“ tīmekļa vietni. Dažādi uzņēmumi piedāvā programmatūras pakotnes, kas dod iespēju anonīmi pārlūkot tīmekļa vietnes. Lai gan mēs vairs nevaram piedāvāt jums personalizētu iepirkšanos, jo nevaram jūs atpazīt, mēs vēlētos, lai jūs zināt, ka šīs iespējas ir pieejamas.
  Mūsu savāktie izmantojamie dati tiek sakopoti un saglabāti tikai kā anonimizēti dati. Piemēram, mēs anonīmi analizējam un apkopojam datus par to, cik apmeklētāju un no kādas tīmekļa vietnes nonāk mūsu veikalā.
 • E-pasta sakari: Lai padarītu jūsu e-pastu noderīgāku un interesantāku, mēs bieži izmantojam apstiprinājuma saņemšanu par atvērtajiem e-pasta paziņojumiem, ciktāl jūsu dators atbalsta šo funkciju.
  Pēc katra pasūtījuma jums ir iespēja piedalīties aptaujā. Ja piedalāties aptaujā, tad varat dot mums atļauju nosūtīt jums piedāvājumus vai tamlīdzīgi. Mēs piedāvājam arī iespēju reģistrēties mūsu informatīvā izdevuma saņemšanai, piem., vietnē http://www.Egzotika.lv/. Ja principā nevēlaties saņemt no mums e-pasta sūtījumus, lūdzu, nosūtiet e-pastu uz adresi [email protected]. Turpmāk varat izvēlēties sev piemērotas preferences, izmantojot lietotāja kontu "Mani pasūtījumi".
 • Informācija no citiem avotiem: Atsevišķos gadījumos mēs izmantojam ziņas par jums arī no citiem avotiem un pievienojam tās mūsu informācijai par jūsu klienta kontu. Mēs paturam tiesības iegūt informāciju no trešajām pusēm (piem., preču pasūtījumu uzņēmumiem pa pastu, komerciālām kredīta aģentūrām), lai piedāvātu jums noteiktas samaksas iespējas (piem., pirkumu uz kredīta) vai citus finanšu pakalpojumus.
 • Ja pasūtāt pie mums riepu vai disku komplektus:
  šajā gadījumā mums nepieciešams reģistrācijas dokuments un attiecīgi autovadītāja tiesības. Kāpēc „Egzotika“ vajadzīgi šādi dati?
  1. Ja jūsu pasūtītie riepu vai disku komplekti uzreiz nav pieejami, mums nepieciešams jūsu reģistrācijas dokuments un attiecīgi autovadītāja tiesības, lai varētu piedāvāt alternatīvu variantu.
  2. Jūsu datus mēs izmantojam, lai veiktu pasūtījuma detaļu papildu autentifikāciju.

Kāda nozīme sīkdatnēm?

 • Sīkdatnes ir burtu un ciparu identifikatori, kurus mēs ar jūsu tīkla pārlūkprogrammas palīdzību pārsūtām uz jūsu datora cieto disku. Tie dod iespēju mūsu sistēmām atpazīt jūsu pārlūkprogrammu un piedāvāt pakalpojumus.
 • Lielākās daļas tīkla pārlūkprogrammu izvēlnēs ir palīdzības funkcija, kurā atrodami paskaidrojumi, kā panākt, lai pārlūkprogramma nepieņemtu jaunas sīkdatnes, kā informēt pārlūkprogrammu par jaunas sīkdatnes saņemšanu, vai kā atspējot visas saņemtās sīkdatnes. Tomēr dažas no interesantākajām „Egzotika“ funkcijām var pilnībā izmantot tikai ar sīkdatņu palīdzību, tāpēc mēs iesakām sīkdatņu funkciju paturēt ieslēgtu.
 • Turklāt mēs iesakām situācijā, kad koplietojat datoru un pārlūkprogrammas konfigurācija ļauj datoram pieņemt sīkdatnes, pēc seansa beigām pilnībā iziet no sistēmas.

Ērta iepirkšanās ar „Egzotika“ palīdzību

 • Ērta iepirkšanās nozīmē to, ka pirmā vai jebkura tam sekojošā pasūtījuma nobeigumā jums ir iespēja ievadīt paša izvēlētu paroli. Pēc tam, izmantojot savu e-pasta adresi un šo paroli, varat jebkurā laikā izsekot savam pasūtījumam tiešsaistē, izmantojot Mani pasūtījumi, varat mainīt pasūtījumu vai tieši nosūtīt mums paziņojumus attiecībā uz pasūtījumu. Ērta iepirkšanās nozīme arī to, ka turpmāk jums būs tikai jāpiesakās, piem., egzotika.lt, izmantojot paroli un atbilstošo e-pasta adresi, un jūsu klienta dati, piemēram, vārds, adrese u.c., jau parādīsies uz ekrāna. Nevajadzēs ievadīt datus, jo mēs tos saglabājam jūsu vietā.  Protams, pasūtīšanas laikā vai vēlāk varat mainīt savus datus sadaļā "Mani pasūtījumi". Ja aizmirsta parole, varam to atkārtoti nosūtīt jums pa e-pastu sadaļā "Mani pasūtījumi". Ja pasūtīšanas laikā neievadījāt paroli, varat pa e-pastu saņemt „Egzotika“ paroli, kas iekšēji piešķirta jūsu konkrētajam pasūtījumam.

Vai „Egzotika“ nodod tālāk saņemto informāciju?

Dati par pasūtītājiem mums ir svarīgi un palīdz optimizēt jums paredzēto piedāvājumu. Mēs nododam saņemto informāciju trešajām pusēm vienīgi šādā apmērā:

 • Saistītajiem uzņēmumiem: „Egzotika“ nodod personu datus (un lietotāju datus) pasūtījumu apstrādes nolūkā saistītajiem uzņēmumiem un to filiālēm.
  Šie uzņēmumi ir vai nu pakļauti šiem konfidencialitātes noteikumiem, vai rīkojas atbilstoši noteikumiem, kuri garantē vismaz tādu pašu aizsardzību kā šie konfidencialitātes noteikumi.
 • Pakalpojumu sniedzējiem: Mēs uzdodam citiem uzņēmumiem un personām veikt uzdevumus mūsu vārdā. Daži piemēri citu starpā ir paku piegāde, vēstuļu vai e-pasta paziņojumu nosūtīšana, mūsu klientu sarakstu uzturēšana, mūsu datu bāzu analīze, reklāmas pasākumi, maksājumu apstrāde (kredītkartes, tiešo norēķinu sistēma un pirkumi uz kredīta), kā arī klientu apkalpošana. Šiem pakalpojumu sniedzējiem piešķirta piekļuve personu informācijai, kas tiem nepieciešama savu uzdevumu izpildei. Taču viņi nevar to izmantot citiem mērķiem. Turklāt viņiem obligāti jārīkojas ar šo informāciju saskaņā ar šiem konfidencialitātes noteikumiem un Vācijas datu aizsardzības likumiem.
 • Reklāmas: Mēs piedāvājam iespēju reģistrēties mūsu informatīvā izdevuma saņemšanai, piem., vietnē http://www.Egzotika.lv/. Ja nevēlaties saņemt šādus piedāvājumus, varat atcelt reģistrāciju, piem., adresē  http://www.Egzotika.lv/ vai nosūtot e-pastu uz adresi [email protected] Turpmāk varat vienkārši izvēlēties sev piemērotas preferences, izmantojot lietotāja kontu "Mani pasūtījumi". Pēc katra pasūtījuma jums ir iespēja piedalīties aptaujā un atļaut mums nodot jūsu datus trešajām personām mārketinga mērķiem. Tikai jūsu īpaša apstiprinājuma gadījumā mēs nodosim jūsu datus konkrētiem sadarbības partneriem vai izsūtīsim piedāvājumus citu uzņēmumu vārdā. Šajā gadījumā attiecīgais uzņēmums nesaņems ne jūsu vārdu, ne adresi, ne arī citu jūsu personu identificējošu informāciju. Aptauja un atļauja nodot jūsu datus trešajām pusēm mārketinga mērķiem nav savstarpēji saistītas; tas nozīmē, ka varat pēc izvēles aizpildīt aptaujas anketu, nedodot atļauju datu nodošanai, un otrādi.
 • Uzņēmuma daļu piešķiršana: Tā kā mēs turpinām attīstīt savu uzņēmējdarbību, iespējams, ka atsevišķas filiāles vai mēs pārdodam vai pērkam kāda uzņēmuma akcijas vai struktūrvienības (piem., veikalus). Šādu darījumu procesā informācija par klientiem parasti tiek nodota kopā ar attiecīgo uzņēmuma daļu. Tomēr uz šiem datiem joprojām attiecas iepriekšējie konfidencialitātes noteikumi (protams, izņemot gadījumu, kad klients skaidri izsaka savu piekrišanu citiem noteikumiem). Maz iespējamā gadījumā, ka tiek pārdots „Egzotika“ kopumā vai tā būtiskas daļas, personu dati tiks nodoti pircējam.
 • „Egzotika“ un trešo pušu aizsardzība: Mēs izpaužam klientu kontus un personas datus gadījumos, kad tas ir mūsu tiesiskais pienākums, vai, ja šāda informācijas izpaušana ir nepieciešama mūsu vispārējo noteikumu un nosacījumu vai citu līgumu aizstāvībai, vai mūsu tiesību, kā arī mūsu klientu un trešo pušu tiesību aizsardzībai. Pie šādiem gadījumiem pieder datu apmaiņa ar uzņēmumiem, kuri specializējas ļaunprātīgas izmantošanas un kredītkaršu viltošanas novēršanā un samazināšanā. Mēs skaidri paziņojam, ka šajā sakarā dati netiek nodoti šiem uzņēmumiem ekonomiskai izmantošanai, jo tas ir pretrunā ar šiem konfidencialitātes noteikumiem.
 • Ar jūsu piekrišanu: Pēc pasūtījuma ievadīšanas jums ir iespēja piedalīties mārketinga aptaujā. Tādējādi jūs atļaujat mums nodot savus datus trešajām pusēm arī citos gadījumos.
  Piemērs: Informatīvs izdevums sadarbības uzņēmumiem.

Attiecībā uz personas informāciju, kas iepriekš aprakstītajā apmērā tiek nodota trešajām personām ārpus Eiropas ekonomikas zonas (EEZ), mēs nodrošinām šīs informācijas izmantošanu saskaņā ar šiem konfidencialitātes noteikumiem un Vācijas datu aizsardzības likumiem. Sakarā ar to ir spēkā Eiropas Savienības standarta līgums II. Tas saistīts ar līguma standarta punktiem par personas datu nodošanu no ES uz trešajām valstīm, kā noteikusi Eiropas Komisija, lai nodrošinātu datu aizsardzības adekvātu līmeni. 

Cik droši ir šie dati par mani?

 • Lai informācijas pārsūtīšanā garantētu tās drošību, mēs izmantojam programmatūru Secure Socket Layer (SSL). Šī programmatūra šifrē pārsūtāmo informāciju. Ievadot savus datus, jums ir iespēja izvēlēties nešifrētu vai šifrētu (SSL) pārsūtīšanu. „Egzotika“ iesaka izmantot SSL.
 • Apstiprinot pasūtījumu, mēs neizpaužam jūsu kredītkartes numuru. Pasūtījuma apstrādes gaitā mēs, protams, nosūtām visu kredītkartes numuru atbildīgajam kredītkaršu uzņēmumam.
 • Klientu personas informācijas vākšanā, glabāšanā un izpaušanā mēs pastāvīgi veicam fiziskos, elektroniskos un procesuālos drošības pasākumus. Šie drošības pasākumi nozīmē arī to, ka mēs laiku pa laikam lūdzam jūs sniegt savas identitātes pierādījumus, pirms izpaužam personas informāciju.
 • Svarīgi, lai jūs aizsargātu sevi pret nesankcionētu piekļuvi parolei un datoram. Ja koplietojat datoru ar citiem, tad pēc katras seansa obligāti jāiziet no sistēmas.

Kādu informāciju es varu apskatīt sadaļā "Mani pasūtījumi"?

Varat apskatīt informāciju sava konta un sadarbības ar „Egzotika“ ietvaros.  Vietnēs „Mani pasūtījumi” mēs attiecīgi nodrošinām jums centrālo piekļuvi (Mani pasūtījumi). Šobrīd tur apskatāma šāda informācija:

 • Pārskats par jūsu pasūtījumiem „Egzotika“; šajā pārskatā ietverti dati attiecībā uz pasūtījumu numuriem, zīmolu /  preces nosaukumu / profilu, izmēriem, daudzumu, pasūtīšanas datumu, paredzamo piegādes datumu / piegādes statusu, detaļas.
 • Sadaļā "Mainīt piekļuves datus" varat ievadīt jaunu paroli.
 • Sadaļā "Mainīt e-pasta adresi" varat koriģēt mums iesniegto e-pasta adresi. 
 • Sadaļā "Pēdējā pieteikšanās" parādīti pēdējās pieteikšanās dati sadaļā "Mani pasūtījumi" – datums, diena un laiks.
 • Sadaļā "Pasūtījuma detaļas" varat apskatīt pasūtījumu cenas, rēķina nosūtīšanas adresi, piegādes adresi, pasūtījuma apstrādes procesu, informāciju par laika sadalījumu un statusu; bez tam iespējams sazināties ar mums, izmantojot kontaktu veidlapu.

Šis saraksts tiek mainīts saskaņā ar izmaiņām mūsu tīmekļa vietnē (uz 2005. gada 26. aprīli).

Kādas izvēles iespējas man ir?

 • Kā aprakstīts iepriekš, jums vienmēr ir iespēja nesniegt informāciju, lai gan tā var būt vajadzīga pirkumiem vai „Egzotika“ funkciju izmantošanai, piemēram, patērētāju ziņojumu apkopošanai „Egzotika“ tīmekļa vietnēs.
 • Iepriekš uzskaitītajās lappusēs tēmā "Kādu informāciju es varu apskatīt sadaļā "Mani pasūtījumi" varat papildināt vai koriģēt konkrētu informāciju. Ja informācija tiek koriģēta, mēs savos dokumentos parasti paturam sākotnējo datu kopiju.
 • Ja nevēlaties saņemt e-pasta vai cita veida pasta sūtījumus no mums, nosūtiet e-pasta paziņojumus uz adresi [email protected]. Turpmāk varat izvēlēties sev piemērotas preferences, izmantojot lietotāja kontu "Mani pasūtījumi".
 • Lielākās daļas tīkla pārlūkprogrammu izvēlnēs ir palīdzības funkcija, kurā atrodami paskaidrojumi par to, kā panākt, lai pārlūkprogramma nepieņemtu jaunas sīkdatnes, kā informēt pārlūkprogrammu par jaunas sīkdatnes saņemšanu, vai kā atspējot visas saņemtās sīkdatnes. Neizmantojot sīkdatnes, jūs, iespējams, nevarēsiet izmantot visas veikala  „Egzotika“ funkcijas.

Piezīmes

Jūsu informācija būs pieejama mūsu apakšuzņēmējiem ārpus Eiropas Savienības, lai izpildītu Jūsu pasūtījumu, kā arī mārketinga nolūkiem.

Ja jums ir jautājumi attiecībā uz „Egzotika“ datu aizsardzību, lūdzu, detalizēti rakstiet uz adresi [email protected], un mēs pacentīsimies kliedēt jūsu šaubas. Mūsu uzņēmējdarbība nepārtraukti mainās. Šīs pārmaiņas vienlīdz skar arī konfidencialitātes noteikumus un lietošanas noteikumus. Mēs paturam tiesības regulāri izsūtīt paziņojumus attiecībā uz spēkā esošajiem noteikumiem. Katrā ziņā jums joprojām vajadzētu apmeklēt mūsu tīmekļa vietni un iepazīties ar visām izmaiņām. Ja nav citas vienošanās, šie konfidencialitātes noteikumi attiecināmi uz visu informāciju, kas ir mūsu rīcībā par jums un jūsu klienta kontiem. 

Saistītie temati

Jūsu sniegtā informācija

Jūs sniedzat mums informāciju šādos gadījumos:

 • ja kaut ko meklējat,
 • ja iepērkaties „Egzotika“ (ieskaitot tālruņa numuru, bez kura mēs nevaram apstrādāt jūsu pasūtījumu),
 • ja piedalāties konkursā,
 • ja aizpildāt anketu,
 • ja izmantojat mūsu klientu apkalpošanas dienestu,
 • ja ievadāt datus savā klienta kontā (lūdzam ievērot, ka jums var būt vairāki klienta konti, ja reģistrējoties izmantojat dažādas e-pasta adreses),
 • ja rakstāt patērētāja ziņojumus, piem., uz adresi http://www.egzotika.lt vai http://www.egzotika.lv/,
 • ja iesakāt mūsu lapas trešajām pusēm (jūsu un šīs trešās puses e-pasta adreses),
 • ja izmantojat citus pakalpojumus, ar kuru palīdzību jūs personīgi informē par konkrētiem piedāvājumiem, piem., „Egzotika“ informatīvais izdevums.

Informācija, kuru jūs mums sniedzat šajā sakarā, ir, piem., vārds, adrese, tālruņa numurs, kredītkartes dati, to personu vārdi, adreses un tālruņa numuri, kuriem jāpiegādā nopirktās preces, citu personu e-pasta adreses, mums nosūtītie e-pasta paziņojumi, kā arī finanšu dati, to skaitā jūsu personas apliecības numurs.

Informācija no citiem avotiem

Pie datiem, kurus mēs iegūstam no citiem avotiem, pieder paku piegādes uzņēmumu un citu transporta uzņēmumu precizētas ziņas par pasūtījumu un piegāžu adresēm, kuras mēs izmantojam datu bāzes atjaunināšanai, lai noteiktu jūsu nākamos pasūtījumus un nodrošinātu iespēju sazināties ar jums; ziņas par kontiem, pirkšanas paradumiem un maksājumu izpildi, kā arī ziņas no komerciālām kredītu iestādēm, kuras mēs īpaši izmantojam, lai atklātu ļaunprātīgu izmantošanu vai viltojumus, un lai varētu piedāvāt jums konkrētus finanšu pakalpojumus un samaksas veidus.

Jums pieejamā informācija

Piemēri „Egzotika“ informācijai, kurai varat vienkārši piekļūt: šeit pieder informācija par iepriekšējiem pasūtījumiem, personas dati (t.sk. vārds, e-pasta adrese, parole), „Egzotika“ informatīvais izdevums, paziņojumi par īpašiem piedāvājumiem, ieskaitot pasūtījumu vēsturi un patērētāja ziņojumus, piem., uz adresi http://www.egotika.lt vai http://www.Egzotika.lv/.